En çok tercih edilen konaklama tipleri arasında herşey dahil, tam/yarım pansiyon, oda-kahvaltı yer almaktadır. Peki fiyatları ne durumda ?

Bu konaklama tiplerinde fiyatlandırma kişi başınadır, fiyatlar yoğun sezonda , okullar kapanınca, ortalama 150 liradan başlamaktadır.Bizde ise tüm aile bu fiyata kalmaktadır. ( yoğunluğa göre daha ucuz veya pahalı olabilir) 1 haftalık tatile çıkıyorsak ; Bizde 2 kişi 150 liraya kalırken herşey dahil otel de kişi başı 200 liradan 2 kişi 400 liraya 1 gün kalır. Bizde bir haftalık tatil 1050 lira tutarken, diğerlerinde 2800 lira tutar. 1 haftalık tatilde aradaki fark 1750 lira. Bu farkı yemeğe,animasyona,otelin konumuna,otelin ne kadar lüks olduğuna vermeye değer mi?

HAYIR DEĞMEZ , NEDEN Mİ ?

 • 1-YEMEK / Kırmızı eti unutun. Etin ne kadar pahalı olduğunu hatırlatmamıza gerek yok, sınırsız et veren bir otel zarar eder o bakımdan size kırmızı soslu hindi eti ve bolca tavuk verecekler. Karnınız doysun diye aparatif makarna, pilav, salata çeşitleri bolca olacak. Dünden kalan yemekleri size farklı şekilde sunacaklar. Dünden kalması önemli değil fakat sıcakta bekleyen yemek bozulur UNUTMAYIN !
 • 2-MEŞRUBAT/İÇKİ Meşrubatı, çayı, kahveyi bile toz halinde suyla karıştırıp veren işletmeler var maalesef. İçki fiyatları ortada, size bilmediğiniz en kalitesiz içkileri verecekler,yabancı içkiler fiyata dahil değil ekstra, üzgünüz :( Sınırsız içki eşittir etrafında yüzlerce sarhoş insan
 • 3-ANİMASYON / Eğlence mi gürültü mü belli değil. Sabah başlar gece 12 de biter. Yoruldum kafa dinlemek için tatile gidiyorum derseniz biraz daha araştırın.
 • 4-PLAJ/DENİZ Otellerin konumu maalesef denize çok yakın olarak yapılmış. Otelin plajı var demeye bin şahit ister . Denizden yukarıya 10 metre plaj mı olur , nasıl 5 yıldızlı otel bu ? Kim sığacak oraya hele birde ekstra yemek içecek satmak için dışarıdan insan alıyorlar . Bizde birşey anlamadık bu işten o yüzden arabamıza atlayıp en güzel sahillerde denize giriyoruz.

BU OTELLER NASIL PARA KAZANIR SİZE KISACA ÖZETLEYELİM

 • 1-Yabancı tur operatörleriyle anlaşıp turistlere odaları ucuza satarken,Türk müşteriden iki,üç kat fazla ücret alır
 • 2-Kalitesiz yemek ve içki verir,yabancı içkileri parayla satar
 • 3-Az elemanla çok iş görmeye çalışırlar,kalifiye eleman olmadığı için, ne odanız düzgün temizlenir ne de istediğiniz birşey yerine getirilir
 • 4-Otel denize sıfırsa, plajını dışarıdan insanlara açıp şezlong,şemsiye parası alır yemek meşrubat satar. Size yer kaldı mı ? Size bedava, erken kalkıp yer kapsaydınız.
 • Bu yazdıklarım Marmaris teki oteller için geçerlidir ve maalesef yüzde 80 i bu şekilde çalışır. Gecede iki kişi 600-1000 lira arası veririm diyorsanız zaten bu yazıyı şu an okumuyorsunuz. Fiyat eşittir kalite unutmayın, hem ucuz olsun hem kaliteli olsun diye birşey yoktur

  APARTTA NEDEN KALMALIYIM ?.

  • 1-Tatile geldim yemekle mi uğraşalım ? Hayır uğraşmayın sabah kahvaltısını ister bizde yiyin ister gidin süper bir manzara eşliğinde köy kahvaltısı yapın.Akşam yemeğinide canınız nerde isterse orada yiyin.Kalan paranızı da eğlenmeye,gezmeye,aktivitelere harcayın.
  • 2-Bu sıcakta zaten insanın canı yemek yemek istemiyor.Apartta, evinizde ne kadar mutfak masrafınız varsa o kadar para harcarsınız.
  • 3-Marmaris'i ve civarını 1 haftada gez gez bitiremezsiniz. Otelde kalsanız birgün tekne turu, birgünde jip safari, diğer günler çıkmayalım bey o kadar para verdik patlayana kadar yiyelim içelim :) buna bizimkiler tatil diyor işte.
  • 4-Apartta ne ses var ne gürültü var ne sarhoş var ne kavga eden var.Huzur arıyorsanız burası tam size göre.
  • Dünyada gezilecek ve görülecek yer çok. Herşey dahile giderseniz gittiğiniz yeri değil otelin içini gezer durursunuz. Hmmm otelin restaurantı iyiymiş, aaa havuzu ne kadar da büyük, yok canım odanın tavanında kalp şeklinde led ışık var , olamaz ! adamlar yapmış YAHU :)

AKTİVİTELER